jak ćwiczyć mięśnie kegla kulki

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że niemalże każda dama, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. Dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bowiem to właśnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla u kobiety

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeżeli zostaną one porządnie wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, które rodziły dawno, jakkolwiek pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, na ogół wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najodpowiedniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najodpowiedniej rozpocząć od pozycji leżącej, ale z niekiedy można również trenować w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez parę sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie istotne jest to, żeby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najpoprawniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, mimo to warto ćwiczyć dalej, chociaż raz na dzień.
W aptekach i sklepach można obecnie kupić wyjątkowe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Bardzo wspomagają one cały proces i okazuje się, że zapewniają idealne rezultaty. Z takimi kulkami też ćwiczy się na zasadzie kurczenia oraz rozluźniania mięśni.
Damy, jakie regularnie trenują, przyznają że przyniosło to efekt w trakcie porodu drogami natury oraz znacznie prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością eliminuje się także problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe i nie absorbują dużo czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.