włoska restauracja bez glutenu Kraków

Smaczna kuchnia włoska
Chcesz dobrze zjeść? Pośród szerokich alternatyw, które proponuje kuchnia europejska na szczególną uwagę zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń oraz spora porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Polakom włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe dania włoskie

Pasty są bazą kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dodać do makaronu. kuchnia włoska w Krakowie Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, gnocchi, minestrone oraz szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film