Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są niezwykle obfite oraz w wielu przypadkach zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, aby odkryć, że są ściśle mówiąc smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbacha.

restauracja z polską kuchnią Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zachwycającego chleba oraz dobrych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o pionierskie smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

Restaurants near Main Market Square

W największym stopniu przeciętnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odszukać właściwie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem rozmaitych, niekiedy egzotycznych smaków.
•    Oprócz standardowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna oraz czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw i najlepsze polskie napoje i upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.