restauracja włoska La grande Mamma w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w kraju najpopularniejszy typ restauracji. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, treściwe oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej jemy pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską próbują równie pyszne dania obiadowe – tortellini, polentę czy desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu można znaleźć też mniej popularne włoskie dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i potrawy z wielu zakątków Włoch. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski smak.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna ignorować wina. Kolacja na włoską modę z całą pewnością powinien obejmować też aperitiff. Lampka czerwonego wina to dla Włochów reguła. jedzenie Najbardziej znane wina z Włoch to toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese a także cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać różnorodną kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc poznać fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film