portal kobiecych inspiracji

Energiczna na emeryturze
Wiek tak w rzeczy samej to tylko liczba. Możesz posiadać 55 lat, jednakowoż wyglądać na 40 oraz czuć się na 35. Niemniej jednak możesz również posiadać 50 lat, niemniej jednak wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak dobrze troszczysz się o swoje ciało i co robisz, aby pozostać aktywną.

dla kobiet

Aktywność fizyczna – czy już za późno, aby rozpocząć?
Jeśli chodzi o ćwiczenia, dużo osób zakłada, iż jeżeli nie było się aktywną figurą w wieku 20, 30 bądź 40 lat, nie ma sensu zaczynać mając ich 50, a nawet później. Na szczęście to po prostu nieprawda. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie wdrożenia do swojego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może pomóc w rozwiązaniu niektórych problemów spowodowanych brakiem aktywności i ogólnie sprawić, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z ćwiczeń dla kobiet na emeryturze są rozliczne! Od około 50 roku życia przeciętna osoba traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, iż nie powinieneś godzić się na tak postępującą stratę mięśni. Dzięki ćwiczeniom możesz przywrócić stracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na ulepszeniu masy mięśniowej oraz siły. Co poniektóre rodzaje ćwiczeń mogą także pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości oraz osteoporoza nie są nieuniknione. Wykonywanie ćwiczeń obciążających, które zmuszają Cię do działania mimo siłom grawitacji, może polepszyć gęstość kości oraz zmniejszyć ryzyko jej rozpadu. Gdy przyjrzeć się jeszcze i innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, umieją one także mocno zmniejszyć częste symptomy menopauzy, jak przyrost masy ciała.